Projekt toalety
- 1
- 2
Projekt toalety - informacje
Na co zwrócić uwagę, gdy urządzamy małą toaletę? Jaką misę wc wybrać? Jakie płytki sprawdzą się w małej toalecie? Sprawdźmy, co radzi nas dział inspiracji!
Projekt toalety - na co zwrócić uwagę?
Toaleta jest najbardziej reprezentatywnym miejscem w naszym domu. To właśnie tam najczęściej, poza salonem, zawędrują nasi gości. Powinna ona być utrzymana w takim samym stylu jak projekt łazienki oraz reszta domu. Jednakże musimy bardzo uważać z urządzaniem toalety, gdyż ze względu na swoje wymiary, jest to pomieszczenie bardzo wrażliwe na wszelkiego rodzaju aranżacje.
Jaka muszla klozetowa w toalecie?
Najważniejszym punktem toalety jest oczywiście muszla klozetowa. Częstym wyborem we współczesnych aranżacjach toalet jest podwieszana misa WC ze stelażem podtynkowym. Cała instalacja jest ukryta w ścianie, a na zewnątrz mamy miskę WC oraz przycisk do spłukiwania na ścianie. Zarówno jedno jak i drugie dostępne jest w wielu kształtach i kolorach, a co za tym idzie bez problemu dopasujemy je do naszego projektu WC. Dodatkowym atutem podwieszanej misy WC jest to, że zyskujemy dodatkową przestrzeń, którą w przypadku kompaktowych muszli trzeba przeznaczyć na zbiornik z wodą.
Miska WC z bidetem nie tylko w projekcie małej toalety?
Innym rozwiązaniem, które zyskuje coraz większą popularność, są muszle klozetowe wiszące. Użytkownicy i projektanci doceniają w tym rozwiązaniu przede wszystkim jego ergonomiczność i możliwość zaoszczędzenia miejsca w pomieszczeniu. Możemy przy tym dbać o higienę osobistą bez konieczności instalowania dodatkowego urządzenia, czyli bidetu. Wbrew pozorom nie jest to rozwiązanie tylko do małej toalety. Możemy spokojnie zainstalować miskę WC z bidetem w dużej toalecie i zyskać dodatkową przestrzeń do zagospodarowania, na przykład na wstawienie donicy z kwiatem lub wiklinowego kosza na gazety.
Jaka umywalka w toalecie?
Umywalka jest drugim najważniejszym urządzeniem w projekcie małej toalety. Możemy wyróżnić umywalki wiszące i stojące. Uważamy, że najpraktyczniejszym rozwiązaniem są umywalki stojące, które możemy zamontować na różnego rodzaju konsolach, blatach łazienkowych oraz meblach. To właśnie one nadadzą naszej toalecie stylu i będą decydowały o jej funkcjonalności. Zarówno meble pod umywalką, jak i sama umywalka mogą przybierać rozmaite formy, kształty i rozmiary.
Wybór płytek - małe płytki, czy płytki wielkoformatowe?
Wybór płytek może być najbardziej problematyczną sprawą, gdy wybieramy projekt toalety w bloku. W pierwszej kolejności musimy zdecydować jakie płytki chcielibyśmy umieścić i gdzie. Czy chcemy zabudować całe pomieszczenie, czy tylko najbardziej strategiczne miejsca. Od tego zależy ile płytek, będziemy musieli zakupić do wykonania naszego projektu WC.
Do toalety najczęściej wybierane są standardowe płytki o wymiarach (w cm): 30×60, 20×50, 60×60, 90×60, 45×45. Aczkolwiek coraz częściej do aranżacji toalety wybiera się płytki wielkoformatowe, np. (w cm): 120x 120.
Zauważyliśmy również, że w toaletach oraz łazienkach dominuje styl naturalny, oraz minimalistyczny. Głównie ze względu na fakt, że wraz ze zmianą aranżacji mieszkania, łatwo jest w przypadku tych stylów zmienić aranżację toalety bez remontu.
Projekt WC w bloku - co jeszcze warto wiedzieć?
Gdy wybierzemy już armaturę oraz płytki ceramiczne do łazienki i projektu samej toalety możemy zastanowić się nad miejscem dla:
- zabudowy meblowej w postaci szafki pod umywalką, czy szafki stojącej we wnęce (styl oraz rozmiar),
- uster na ścianach, które optycznie powiększą nam pomieszczenie (okrągłe, podłużne oraz ilość),
- stylem akcesoriów i dodatków łazienkowych (czarne dodatki, złote, a może białe),
- dekoracji w postaci tapet winylowych, kwiatów, czy nawet koszy z kwiatami.
Możemy uniknąć wszelkich błędów, wybierając odpowiedni projekt toalety stworzony przez profesjonalnego dekoratora wnętrz lub architekta. Uwzględnią oni w nim wszystkie parametry pomieszczenia i nasze pomysły na urządzenie toalety.
Inspiracje
- Projekty łazienek
- Kuchenne inspiracje
- Blog
- Porady techniczne
- Producenci
- Roca
- Elita Meble
- Omnires
- Kohlman
- Geberit
- Giulini Giovanni
- Deante
- Grohe
- Oltens
- Vedo
- Catalano
- Massi
- Koło
- Tece
- Kludi
- Egen
- Sanswiss
- Novellini
- Besco
- Franke
- Laufen
- Instal Projekt
- Villeroy & Boch
- Vema
- Tres
- Duravit
- Kermi
- Gedy
- Kaldewei
- Terma
- Imers
- Oras
- Zehnder
- Schedpol
- DEMM
- Hansgrohe
- Schedpol Schedline
- Steinberg
- Vicario per Carlo
- Valvex
- Trend Armatura
- ArtCeram
- Balexim
Architekci
- A2 Studio
- Archsome architekci
- Bau&Art
- Daria Przewłócka Studio Projektowania Wnętrz
- Forma Studio
- i5studio
- Iga Studio
- Katarzyna Szramek
- KGAArchitekci.pl
- Kwadraton
- Linia - projektowanie przestrzeni
- Loco Studio
- Martyna Jochem
- Meraki Projekt
- Naboo Studio
- neko.studio
- One Design
- OUTLINE wnętrza
- Proyektownia
- Szkic Design
- Tatarka Studio
- TU.M studio
- Ventana Sur
- Żurawska Interior Design
Szukaj w blogu